Панорамні ліфти, що відкривають перед талановитими архітекторами найширше поле діяльності, практично завжди мають дуже ефектний вигляд.
Перший екземпляр панорамного ліфта розробив американець Елайша Грейвс Отіс 1855 року. Цей тип ліфта вже тоді був досить безпечним, а ймовірність падіння кабіни в разі обриву канатів була виключена. Незважаючи на те, що з моменту його винаходу минуло вже майже дві сотні років, істотних змін у його будову внесено не було. До числа основних переваг цього типу ліфтів можна віднести значну економію площі і, як наслідок, коштів. Встановлювати цей механізм можна не тільки всередині, а й зовні будівлі. Найчастіше панорамні ліфти встановлюють у торговельних центрах із внутрішнім або зовнішнім влаштуванням шахти.
Здебільшого цей тип ліфтів встановлюють усередині будівель, однак у разі потреби їх можна розмістити і на зовнішній стороні, зокрема й на похилих стінах. Панорамні ліфти поєднують у собі сувору внутрішню структуру і витончену зовнішню композицію. Їхнім пасажирам надається можливість споглядати чудову панораму, а їхній неповторний стиль, що вдало зливається в єдине ціле з оточенням, надає їм свій власний, неповторний образ.
Надані панорамним ліфтом можливості для оздоблення та дизайну практично безмежні. Встановлений у готелі або торговому центрі панорамний пасажирський ліфт у стилі «хай-тек» може стати ключовим елементом дизайну всього об’єкта.
У панорамних ліфтах прозора і кабіна, і шахта ліфта.
Виготовляють як повністю (т.зв. оглядові панорамні ліфти з оглядом 360 градусів), так і частково прозорі ліфти. У другому випадку частина кабіни «закривається» спеціальним матеріалом, що не пропускає світло.